Adwokat Wrocław radzi, jak wziąć rozwód w 9 krokach

Adwokat Wrocław radzi, jak wziąć rozwód w 9 krokach

Adwokat Wrocław radzi, jak wziąć rozwód w 9 krokach

Wszelkie sprawy z zakresu prawa rodzinnego są dużym obciążeniem dla uczestników. Zwłaszcza takie, w których nie korzystasz z profesjonalnych porad prawnych. Brak takiej pomocy sprawia, że sprawa niepotrzebnie się wydłuża, a to stwarza kolejne sądowe batalie. Kolejne sytuacje, kiedy musisz spotkać się z osobą, której wolałbyś już nie widywać. Mamy dla Ciebie sposób, dzięki któremu maksymalnie skrócisz czas sprawy rozwodowej i zakończysz ją satysfakcjonującym Cię rezultatem. Potrzebny będzie jedynie radca prawny, który ukróci Twój sądowy spór do minimum za sprawą znajomości procedur i skutecznych działań. Jak taka procedura wygląda w praktyce? Tego dowiesz się z dzisiejszego poradnika, który powstał we współpracy z profesjonalnym prawnikiem. Kancelaria adwokacka Wrocław Pana Iwo Klisza oferuje doradztwo prawne w każdej sprawie. Sprawdź, jak wygląda sprawa rozwodowa z perspektywy radcy prawnego, a cały proces będzie dla Ciebie znacznie prostszy. Zapraszamy!

1. Radca prawy pomoże ustalić Ci, czy masz podstawy do rozwodu

To etap, który najbardziej dziwi klientów kancelarii adwokackiej ubiegających się o rozwód. Ale jak podkreśla adwokat Iwo Klisz z Wrocławia, dokładna analiza sytuacji przed rozpoczęciem poważniejszych działań jest konieczna i ułatwia przeprowadzanie kolejnych kroków całej procedury rozwodowej. To taki moment, kiedy usługi kancelarii są szczególnie przydatne.

Profesjonalna pomoc i chłodna ocena adwokata pomoże Ci szybko ustalić, jaką masz szansę na rozpoczęcie sprawy. Musisz wykazać, że między Tobą a mężem/żoną nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Musisz przekonać sąd, że nie jesteście już w stanie razem żyć. Ponadto przed właściwym rozpoczęciem sprawy sąd weryfikuje, czy nie ma żadnych negatywnych przesłanek przemawiających przeciwko rozwiązaniu małżeństwa. Krok numer 2 następuje, dopiero kiedy kancelaria adwokacka stwierdzi, że sprawa ma szansę na powodzenie.

2. Kancelaria adwokacka powie Ci, jak przygotować się sprawy rozwodowej

W obszarze przygotowań sprawa jest dość indywidualna. Wszystko zależy od charakteru sprawy. Ale jest pewna uniwersalna zależność, która działa w przypadku każdego rozwodu. Im kompletniejszy i dobitniejszy pozew, tym większa szansa na szybsze i skuteczniejsze załatwienie sprawy. Skorzystanie z pomocy prawnej przy zbieraniu dokumentacji sprawi, że niczego nie pominiesz. Dzięki temu stworzysz dobry pozew, który będzie miał kluczowe znaczenie przy kolejnych krokach procedury rozwodowej.

3. Składasz pozew rozwodowy

Możesz to zrobić samodzielnie lub powierzyć to kancelarii adwokackiej. Wybór należy do Ciebie. Kancelaria prawna oferującą kompleksową pomoc prawną zadba o wszystkie formalności za Ciebie. A formalności trochę jest, bo do samego pozwu musisz dołożyć kilka załączników.

Konieczne załączniki to oryginalny akt zawarcia małżeństwa oraz odpisy aktu urodzenia małoletnich dzieci, jeśli małżeństwo ma potomstwo w takim wieku. Poza załącznikami niezbędne jest również opłacenie pozwu, co kosztuje 600 złotych. Możesz zapłacić gotówką bądź przelewem. Jak podkreśla nasz ekspert – Iwo Klisz prawnik z Wrocławia – dopełnienie wszystkich formalności minimalizuje czas procesu sądowego. Jeśli pozew będzie miał braki, to przed kolejnym krokiem niezbędne będzie jego uzupełnienie, a to znacznie wydłuża ten etap. Kiedy korzystasz z pomocy prawnej, możesz być pewien, że o wszystko zadba kancelaria adwokacka. Adwokat dopilnuje najmniejszych szczegółów, dzięki czemu sprawa stosunkowo szybko wejdzie w najważniejszy etap.

4. Oczekujesz na odpowiedź pozwanego

Zazwyczaj wystarczą 2 tygodnie. Natomiast sąd może wydłużyć ten termin. Pamiętaj, że czas liczy się dopiero od momentu otrzymania dokumentu przez pozwanego. Najczęściej w sporządzaniu odpowiedzi na pozew pomaga profesjonalna kancelaria adwokacka. W odpowiedzi pozwany najczęściej przedstawia swoje stanowisko odnośnie kwestii poruszonych w pozwie. To również miejsce, gdzie pozwany może wyrazić swoją niezgodę na rozwód.

5. Wyznaczany jest termin rozprawy

W kwestii terminu sprawa jest indywidualna i zależy od danego sądu. Pierwsza rozprawa może odbyć się miesiąc po złożeniu pozwu, ale nierzadko zdarza się, że termin pierwszej rozprawy zostaje wyznaczony na nawet pół roku po dopełnieniu wszystkich formalności.

6. Rozprawa sądowa

Taka rozprawa różni się nieco od np. spraw z zakresu prawa karnego. W sali są obecne jedynie strony konfliktu oraz pełnomocnicy. W trakcie rozprawy sąd poznaje stanowiska małżonków. Jeśli są zgodne i nie ma żadnych negatywnych przesłanek, wyrok może zapaść już na pierwszej rozprawie. Sytuacja wygląda inaczej, kiedy obie strony trzymają się swoich, skrajnie różnych stanowisk. Wtedy konieczne są kolejne rozprawy i postępowanie dowodowe.

7. Sąd przeprowadza postępowanie dowodowe – Pamiętaj o tej ważnej rzeczy

Jako dowód na tym etapie możesz wykorzystać nagrania bądź zdjęcia. Nie ma sztywno określonych rzeczy, które można nazwać dowodem. Dlatego możesz wykorzystać niemalże wszystko, co uważasz za przydatne. Pamiętaj, żeby wszystko złożyć najszybciej, jak to możliwe. Wtedy sąd nie uzna Twoich dowodów jako spóźnione i weźmie je pod uwagę.

8. Sąd wydaje wyrok

Jeśli nie jesteś zadowolony z decyzji sądu, masz 7 dni na złożenie wniosku o uzasadnienie wyroku. Następnie będziesz mieć 14 dni na złożenie apelacji do sądu odwoławczego.

9. Czekasz aż wyrok stanie się prawomocny

Wyrok staje się prawomocny, kiedy żadna ze stron nie wniesie wniosku o uzasadnienie wyroku. W takim wypadku wyrok jest prawomocny i pociąga za sobą wszelkie skutki z tym związane.

Jaką rolę w sprawie rozwodowej odgrywa adwokat Wrocław? Podsumowanie

Wiele osób uważa, że pomoc adwokata jest potrzebna jedynie w sprawach karnych i sprawach cywilnych. W praktyce okazuje się, że usługi prawne są najlepszym rozwiązaniem na szybką i skuteczną sprawę rozwodową. Profesjonalny adwokat zadba o prawidłowy przebieg formalny oraz wesprze Cię w tej trudnej sytuacji. Dzięki temu batalia rozwodowa sprawnie się zakończy i odzyskasz poczucie spokoju.

Redakcja

Polecane:

Jak Rozpoznać Zdradę Żony

Jak Rozpoznać Zdradę Żony

Jak Zachowywać Się na Pierwszej Randce

Jak Zachowywać Się na Pierwszej Randce

Jak sprawdzić, czy samica królika jest kotna?

Jak sprawdzić, czy samica królika jest kotna?

Przepis na Wino z Aronii: Domowy Napój pełen Antyoksydantów

Przepis na Wino z Aronii: Domowy Napój pełen Antyoksydantów