Co wybrać oprócz kremu do twarzy?

Co wybrać oprócz kremu do twarzy?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Jeśli codziennie używasz kremu nawilżającego do twarzy, a potrzebujesz trochę mocniejsze i pielęgnacji, spróbuj serum. Kosmetyk o nieco płynnej konsystencji ma doskonałe efekty, jeśli chodzi o wpływ na skórę.

Jakie właściwości ma witamina C?

Witamina C jest nazywana nie bez powodu witaminą młodości. Występuje ona bardzo często w różnego rodzaju kosmetykach. Ciało człowieka nie może jej samodzielnie wyprodukować, dlatego trzeba ją regularnie dostarczać. Co daje witamina C w kosmetykach do twarzy? Przede wszystkim jest odpowiedzialna za młody wygląd skóry, a jej działanie przeciwstarzeniowe jest powszechnie znane. Po drugie, odpowiada za syntezę kolagenu, czyli najważniejszego budulca skóry. Ma doskonałe właściwości rozświetlające i rozjaśniające skórę, dlatego będzie idealna dla kobiet o suchej i zmęczonej cerze. Tak samo zmniejsza widoczność przebarwień i działa jak naturalny filtr ochronny. Ma także działanie przeciwzmarszczkowe, bo zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek. Jak łatwo można zauważyć, jej działanie jest naprawdę szerokie.

Sprawdź serum z witaminą C i pielęgnuj intensywnie skórę twarzy

Serum to z pewnością kosmetyk, który działa intensywnie na skórę. Dzięki swojej płynnej lub oleistej konsystencji, łatwo się wchłania i transportuje składniki aktywne. Ma zazwyczaj wyższe stężenie substancji. Dzięki czemu efekty jego stosowania można zauważyć bardzo szybko. Na dzień możesz wybrać serum antyoksydacyjne z witaminą C, może mieć ono różne stężenie tego składnika. Ta witamina szczególnie przyda się kobietom, które chcą pielęgnować szarą skórę, z przebarwieniami i o niejednolitym kolorycie. Chroni ona także przed promieniowaniem UV i uszczelnia naczynia krwionośne. Serum z witaminą C na noc może mieć wysokie stężenie tego składnika, dzięki czemu skóra jeszcze lepiej regeneruje się w nocy. Wpływa ona na budowę włókien kolagenowych, bo pobudza skórę do produkcji nowych, a także ochrania te już istniejące. Serum z witaminą C będzie dobre dla skóry z przebarwieniami, ze zmarszczkami, suchej i wrażliwej. Gdy zastanawiasz się jakie wybrać serum z witaminą C to zastosuj wyższe stężenie tej witaminy w serum na noc. W serum na dzień wystarczą niższe wartości i najlepiej dodatek fluidu i filtrów do twarzy.

Serum i krem — czym różnią się te kosmetyki?

Przede wszystkim serum ma działanie bardziej intensywne niż krem i pozwala na jego lepsze wchłanianie. Jednocześnie jego płynna konsystencja sprawia, że paruje ono szybciej niż krem. Dlatego właśnie dobrze jest tuż po zastosowaniu kremu nałożyć serum. Ogranicza on parowanie składników aktywnych z powierzchni skóry, a dzięki serum, działa skuteczniej. Jeśli zastanawiasz się, co jest lepsze, serum czy krem, to musisz widzieć, że są to kosmetyki uzupełniające, które najlepiej jest stosować razem. Krem to połączenie wody z tłuszczami, natomiast serum jest bardziej płynne i wygląda jak olej lub żel. Znajduje się w butelce z pipetą do aplikacji i jest bardzo wydajne. Dwie lub trzy krople wystarczą, aby osiągnąć zamierzony efekt. Stężenie składników aktywnych jest wyższe niż w przypadku kremu, natomiast efekt działania natychmiastowy. Kiedy warto sięgnąć po serum? Zazwyczaj wtedy, gdy cera ma specjalne wymagania, chcesz ograniczyć zmarszczki, pozbyć się przebarwień lub dodać blasku skórze.

Redakcja

Polecane:

Naturalne kremy do twarzy – zadbaj o swoją cerę!

Naturalne kremy do twarzy – zadbaj o swoją cerę!

Odkrywając Sekrety Medycyny Estetycznej: Piękno bez Skalpela

Odkrywając Sekrety Medycyny Estetycznej: Piękno bez Skalpela

Radiofrekwencja mikroigłowa – nieinwazyjny lifting twarzy

Radiofrekwencja mikroigłowa – nieinwazyjny lifting twarzy

Sporządzanie sprawozdań przez rady nadzorcze – nowe obowiązki prawne

Sporządzanie sprawozdań przez rady nadzorcze – nowe obowiązki prawne