Czym wyróżniają się rękawice powlekane lateksem?

Czym wyróżniają się rękawice powlekane lateksem?

Pracodawca jest zobowiązany do tego, aby zapewnić pracownikom należytą ochronę, zgodnie z zasadami BHP. W niektórych miejscach pracy konieczne staje się używanie rękawic roboczych ze względu na rozmaite zagrożenia. W zależności od specyfiki wykonywanych obowiązków zawodowych potrzebne będą inne rękawice ochronne. Często sięga się po modele powlekania lateksem ze względu na ich wysoką odporność na ścieranie i rozdarcie. Rękawice robocze lateksowe zapewniają również świetny chwyt, zabezpieczają dłonie przed rozmaitymi substancjami i zranieniami.

Rękawice powlekane lateksem sposobem na skuteczną ochronę dłoni w miejscu pracy

Rękawice robocze lateksowe mają szerokie zastosowanie ze względu na to, że właściwie chronią dłonie przed uszkodzeniami, zranieniami. W sprzedaży znajdują się rozmyte modele, które różnią się przede wszystkim grubością, stopniem porowatości i strukturą. Wszystko decyduje o klasie ochrony rękawic. Stanowią podstawowy środek ochrony przed wilgocią, do tego mogą być użytkowane nawet w przypadku mokrego środowiska. Rękawice robocze lateksowe wyróżniają się bardzo dobrą przyczepnością, trwałością mechaniczną.

Zapewniają pewne trzymanie rozmaitych materiałów, narzędzi. Przekłada się to oczywiście na mniejsze ryzyko wyślizgnięcia się ich z rąk, co mogłoby wywiązać się z poważnymi konsekwencjami. Rękawice powlekane lateksem idealnie sprawdzają się podczas sortowania produktów. Używa się ich na placach budowy, roli. Wspaniale odnajdują się także w gospodarstwie, przy wykonywaniu rozmaitych prac produkcyjnych. Są one uniwersalne, idealne do pracy w środowisku suchym i lekko wilgotnym. Często sięga się po nie w trakcie wykonywania prac mających związek z transportem i spedycją.

Dlaczego warto wybrać rękawice lateksowe?

Zaletą rękawic powlekanych lateksem jest ich przystępna cena. Stanowią świetny wybór w przypadku prac lekkich. W zależności od warunków panujących w danym otoczeniu i potencjalnych zagrożeń, wybiera się inny rodzaj rękawic roboczych. Dużą zaletą jest także obecność ściągaczy, co zapewnia dodatkową ochronę przed przedostaniem się do środka rozmaitych substancji i ciał obcych. Warto od razu zaznaczyć, że rękawice robocze nie są w całości wykonane z lateksu. Znajdują się on wyłącznie po wewnętrznej stronie chwytnej.

Można wobec tego liczyć na bardzo dobre kontrolowanie ruchów, precyzyjne trzymanie przedmiotów. Producenci stosują także małe otwory, które odprowadzają nadmiar ciepła, chronią przed przegrzaniem i nadmiernym poceniem. Rękawice robocze pokryte lateksem są przewiewne, co przekłada się na komfort użytkowania. Występują nawet w wersji ocieplonej, co świetnie sprawdza się w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, ujemnych temperatur.

Redakcja

Polecane:

Unikalne szaty na specjalne zamówienie – szatyliturgiczne.pl

Unikalne szaty na specjalne zamówienie – szatyliturgiczne.pl

Skuteczna promocja marki: Odkryj siłę koszulek reklamowych

Skuteczna promocja marki: Odkryj siłę koszulek reklamowych

Zalety dedykowanych stron internetowych w porównaniu z gotowymi szablonami

Zalety dedykowanych stron internetowych w porównaniu z gotowymi szablonami

ZłomujMnie.pl skup aut w Nadarzynie – Twój partner w recyklingu samochodów

ZłomujMnie.pl skup aut w Nadarzynie – Twój partner w recyklingu samochodów