Depilacja brazylijska męska – na czym polega?

Depilacja brazylijska męska – na czym polega?

Depilacja brazylijska zyskała już liczne grono fanek wśród pań, a zainteresowanie wersją męską tej formy usuwania owłosienia rośnie pośród panów. Jeśli interesuje cię jak wygląda depilacja brazylijska męska, kto może ją stosować oraz jakie są przeciwwskazania – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, który odpowie na wszystkie powyższe pytania. Zapraszamy do lektury!

Depilacja brazylijska męska – zalety

Bez dwóch zdań depilacja męska staje się coraz popularniejsza. Nic dziwnego, gdyż w grę wchodzą kwestie estetyczne oraz względy higieniczne. Coraz większym zainteresowaniem w Polsce cieszy się “male hollywood waxing”, który polega na całkowitym usunięciu z okolic intymnych owłosienia, z możliwością częściowego pozostawienia owłosienia na życzenie klienta. Zabieg nazywa się także depilacją brazylijską. Na czym on dokładnie polega?

Jednym z najpopularniejszych form depilacji okolic intymnych jest usuwanie owłosienia za pomocą tak zwanego wosku twardego określanego także nazwą “hot wax”. Jest to metoda wykorzystywana między innymi w salonie Bodybar na Mokotowie. Tego typu depilacja gwarantuje perfekcyjną gładkość skóry. Wosk twardy doskonale sprawdzi się w strefach intymnych, gdyż przeznaczony jest właśnie do okolic wrażliwych. Wosk twardy pozwala zredukować bolesność zabiegu. Nie wymaga on użycia pasków do depilacji. Ponadto twardy wosk charakteryzuje wysoka precyzja dlatego jest wybierany przez doświadczonych kosmetologów. Co więcej, osłabia on cebulki włosów, więc z czasem ogranicza ponowny wzrost włosków. 

Depilacja brazylijska męska – na czym polega?

Depilacja z wykorzystaniem twardego wosku wykonywana jest w jednorazowej bieliźnie, którą otrzymuje się od kosmetyczki. Zabieg rozpoczyna się od zdezynfekowania skóry poddanej zabiegowi. Następnie, jeśli istnieje taka potrzeba, specjalistka podcina zbyt długie włoski trymerem. Po tej czynności na skórę nakładany jest specjalistyczny olejek, którego zadaniem jest zredukowanie odczucia bólu w trakcie depilacji i zabezpieczenie naskórka. Kolejny etap to już sama depilacja, a więc nałożenie wosku twardego, który po ostudzeniu jest odrywany szybkim ruchem. Na zakończenie całego procesu skóra jest dezynfekowana oraz nakładany jest na nią balsam łagodzący. Po zakończeniu zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona przez kilka dni.

Depilacja brazylijska męska powinna być wykonywana co około 4 do 6 tygodni. Częstotliwość jest jednak zależna od tego, jak szybko odrastają włoski. Warto jednak pamiętać, że po każdym zabiegu włoski stają się cieńsze i wyrasta ich mniej. 

Depilacja brazylijska męska – zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu należy postępować według kilku zasad.

 • nie należy opalać depilowanego miejsca przez co najmniej 3 dni,
 • przez co najmniej 3 dni od zabiegu należy zrezygnować z intensywnego sportu, wizyt na basenie oraz w saunie,
 • nie należy kąpać się w bardzo gorącej wodzie przez 3 dni od zabiegu.

Ponadto warto przez pierwszą dobę od wykonania zabiegu nosić luźniejszą bieliznę, aby nie podrażnić depilowanej skóry. 

Depilacja brazylijska męska – przeciwwskazania

Tak jak w przypadku innych zabiegów, tak i usuwanie owłosienia ze stref intymnych posiada pewne przeciwskazania. W przypadku depilacji brazylijskiej męskiej z użyciem wosku są to:

 • stany zapalne i ropne w miejscu depilacji lub jej okolicy, 
 • przerwanie ciągłości naskórka w miejscu depilacji lub jej okolicy, 
 • świeże blizny w miejscu depilacji lub jej okolicy, 
 • cukrzyca,
 • egzema różnego pochodzenia,
 • rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki, zapalenie żył w miejscu depilacji lub jej okolicy, 
 • skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV w miejscu depilacji lub jej okolicy, 
 • przyjmowanie niektórych leków,
 • alergia na wosk.

Co istotne, specjalista zajmujący się depilacją zapyta cię o stan zdrowia oraz sprawdzi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania powyższego zabiegu. 

Depilacja brazylijska męska – gdzie wykonać?

Depilacja jest bardzo intymnym doświadczeniem, w szczególności jeśl chodzi o jej brazylijską wersję. Do jej wykonania potrzebne jest zaufanie do specjalisty oraz intymna atmosfera. Doświadczonych specjalistów z zakresu depilacji brazylijskiej męskiej znajdziesz w salonie Bodybar, który znajduje się w Warszawie, na Mokotowie. Jeśli zależy ci na zapisaniu się na zabieg, bądź na samej konsultacji i poszerzeniu swojej wiedzy – koniecznie skontaktuj się z salonem pod numerem telefonu 22 403 02 02 lub 797 772 228.

Redakcja

Polecane:

Co wybrać oprócz kremu do twarzy?

Co wybrać oprócz kremu do twarzy?

Radiofrekwencja mikroigłowa – nieinwazyjny lifting twarzy

Radiofrekwencja mikroigłowa – nieinwazyjny lifting twarzy

Sporządzanie sprawozdań przez rady nadzorcze – nowe obowiązki prawne

Sporządzanie sprawozdań przez rady nadzorcze – nowe obowiązki prawne

Unikaj błędów treningowych przez dostosowanie podejścia

Unikaj błędów treningowych przez dostosowanie podejścia