Hair cycling – co warto wiedzieć na temat tej rutyny pielęgnacyjnej?

Hair cycling – co warto wiedzieć na temat tej rutyny pielęgnacyjnej?

Niektóre trendy, które pojawiają się na TikToku są co najmniej wątpliwej jakości czy urody, ale tak nie jest w przypadku skin cycling opracowanego przez dermatolożkę Whitney Bowe. Zainspirowana tą rutyną influencerka Kelsey Griffin wypromowała metodę pielęgnacji włosów zwaną hair cycling. Warto dowiedzieć się na jej temat więcej.

Czym jest hair cycyling?

Wiele osób zasanawia się, na czym polega hair cycling. Otóż jest to metoda, która łączy działanie regeneracyjne, nawilżające i odżywcze. Zakłada stosowanie każdego dnia innych kosmetyków, zgodnych z aktualnymi potrzebami włosów. Zatem na pewno metoda hair cycling nie należy do tanich, bo może się okazać, że jeden szampon nie wystarczy, a już na pewno jedna odżywka do włosów nie będzie wystarczająca. Regeneracja może być skuteczna zarówno w przypadku mechanicznego uszkodzenia włosów związanego z inwazyjną stylizacją czy nieprawidłową pielęgnacją, jak i uszkodzenia termicznego przez promieniowanie UV czy urządzenia do stylizacji włosów takie jak prostownica czy suszarka. Regeneracja w ramach hair cycyling może być związana z uszkodzeniami związanymi z farbowaniem i rozjaśnianiem.

Jakie kosmetyki wybrać podczas regeneracji włosów?

Niezależnie od tego z jakiego powodu Wasze włosy wymagają pilnej interwencji regeneracyjnej, powinniście sięgnąć po szampon, który gwarantuje intensywne nawilżenie, a także taki, który zapewnia skuteczną odbudowę. Była już mowa o tym, że jeden produkt nie wystarczy i tak jest w istocie. Zawsze trzeba dbać o równowagę PEH, dlatego szampon z keratyną czy innymi proteinami roślinnymi należy stosować co pewien czas w tej rutynie pielęgnacyjnej. Najlepiej sięgać po taki szampon 2-3 razy w miesiącu. Choć keratyna wpływa na lepsze nawilżenie i elastyczność włosów, to jej nadmiar powoduje, że włosy stają się sztywne, trudne w rozczesywaniu, a nawet prezentują się nieświeżo. Stąd trzeba szampony i odżywki z keratyną stosować z umiarem. Jeżeli myjecie włosy codziennie czy co dwa dni, to do częstego stosowania wybierzcie szampon z kwasem hialuronowym, który wnika głęboko w strukturę włosa nawilża, odżywia, a jednocześnie nie obciąża kosmyków. Zwróćcie uwagę, by stosując taki szampon sięgać też po odpowiednią odżywkę nawilżającą. Dobrze sprawdzi się ta z kwasem hialuronowym czy wodą lamelarną.

Jakie kosmetyki sprawdzą się w dniu nawilżania, a po jakie sięgnąć gdy stawia się na odżywianie włosów?

Właściwie kwestię nawilżania mamy już omówioną, bo właśnie produkty z kwasem hialuronowym czy wodą lamelarną sprawdzą się najlepiej. Po dniu nawilżania może nastąpić dzień odżywiania i wtedy poza szamponem odżywczym z witaminami i naturalnymi olejami, warto sięgnąć po odżywkę lamelarną czy też odżywkę zawierającą emolienty, czyli naturalne oleje. Te ostatnie zabezpieczają skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Stosując odżywki emolientowe termoochronne można też stosować urządzenia do stylizacji, nawet do temperatury 230 stopni, bez szkody dla ich struktury. W swoją rutynę skin cycling warto włączyć też stosowanie maski czy olejowania. Taki zabieg można wykonywać co kilka dni. Wtedy po myciu włosów lekkim szamponem i odżywką z kwasem hialuronowym można zastosować mocniejszą maskę emolientową. Można sięgnąć też po olej, który ma się w swojej kuchni. Świetnie sprawdzi się kokosowy, który nie powoduje żółknięcia pasm i sprawdza się nawet do włosów blond rozjaśnianych.

Redakcja

Polecane:

Jak Rozpoznać Zdradę Żony

Jak Rozpoznać Zdradę Żony

Jak Zachowywać Się na Pierwszej Randce

Jak Zachowywać Się na Pierwszej Randce

Jak sprawdzić, czy samica królika jest kotna?

Jak sprawdzić, czy samica królika jest kotna?

Przepis na Wino z Aronii: Domowy Napój pełen Antyoksydantów

Przepis na Wino z Aronii: Domowy Napój pełen Antyoksydantów