Jak pielęgnować skórę na wyjazdach?

Jak pielęgnować skórę na wyjazdach?

Podczas wyjazdu zazwyczaj mamy przy sobie znacznie mniej kosmetyków niż na co dzień w domu, staramy się bowiem zaoszczędzić miejsce w bagażu. W jaki sposób zadbać o skórę produktami, które znajdą się w wakacyjnej kosmetyczce?

Kosmetyki wielofunkcyjne

Do pielęgnacji skóry podczas wyjazdów przydadzą się kosmetyki wielofunkcyjne. Zabiorą one mniej miejsca w bagażu, a jednocześnie spełnią wiele ról. Takim produktem może być na przykład krem typu SOS. Warto go mieć w kosmetyczce, pomoże on bowiem poradzić sobie z podrażnieniami posłonecznymi. Zaaplikowany na szczególnie wrażliwe miejsca takie jak łokcie czy kolana, będzie stanowić swoisty opatrunek, poradzi sobie też z drobnymi rankami czy odparzeniami. Żeby zaoszczędzić miejsce w kosmetyczce, a nie rezygnować ze swojej pielęgnacyjnej rutyny, warto zainwestować w myjący żel do twarzy i całego ciała. Powinien on być delikatny, taka aby nie zaszkodzić cerze. Więcej niż jedną funkcję mogą pełnić przede wszystkim kosmetyki do makijażu. Paleta do konturowania twarzy sprawdzi się też jako cienie do powiek, pomadka może służyć nie tylko do makijażu ust, ale także jako róż, nałożona na szczyty kości policzkowych. Im mniej produktów ze sobą zabierzemy, tym wygodniej będzie nam się pakować i rozpakowywać. Ma to szczególne znaczenie, zwłaszcza na wyjazdach objazdowych czy związanych z wędrówką i noszeniem bagażu na plecach.

Jak zadbać o skórę twarzy?

Wybierając konkretne kosmetyki, warto mieć przede wszystkim na uwadze czy w miejscu naszej podróży klimat będzie ten sam jak w naszym miejscu zamieszkania. Jeżeli bowiem wybieramy się w miejsca gdzie jest bardzo zimno, powinniśmy zaopatrzyć się w produkt, który zabezpieczy cerę przed niskimi temperaturami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, z kolei wyjeżdżając na przykład do ciepłych krajów, nieodzowne będzie używanie filtra o naprawdę wysokiej wartości. Poziom nasłonecznienia w danym miejscu ma znaczenie dla jeszcze jednego aspektu. Jeżeli jesteśmy w trakcie kuracji dermatologicznej lub ją planujemy, warto przemyśleć te kwestie. Podczas ekspozycji na słońce nie powinniśmy bowiem stosować na przykład produktów z retinolem czy niektórych kwasów. Jeżeli stosujemy oczyszczanie dwufazowe i chcemy ograniczyć ilość produktów zabieranych na wyjazd, warto zaopatrzyć się, poza żelem do oczyszczania, na przykład w produkt dwufazowy, który pozwoli w pierwszym etapie zmyć kosmetyki wodoodporne, tusz do rzęs czy cienie do powiek.

Dbałość o skórę ciała

Podczas wyjazdu świetnie sprawdzają się produkty w kostkach. Możemy zastosować na przykład tego rodzaju mydła czy szampony lub odżywki. Zabierają one naprawdę niewiele miejsca, nie ma ryzyka wylania się produktu do walizki, a ponadto tego typu kosmetyki są bardzo wydajne. Jeżeli chcemy ze sobą zabrać używane na co dzień produkty takie jak peelingi do skóry czy balsamy, warto zaopatrzyć się w pojemności turystyczne. Podczas wyjazdu dobrze jest w szczególny sposób zadbać o nawilżenie skóry, często bowiem może ona reagować podrażnieniem czy przesuszeniem, na przykład na zmieniające się warunki klimatyczne lub też temperaturę. Nawilżanie ciała przygotuje je też lepiej do ewentualnego opalania skóry.

Więcej pielęgnacyjnych ciekawostek dostępnych jest pod linkiem https://ohmyface.pl/.

Redaktor Naczelny

Polecane:

Leczenie kanałowe Toruń – po czym poznać, że leczenie jest niezbędne?

Leczenie kanałowe Toruń – po czym poznać, że leczenie jest niezbędne?

Poznaj trzy podejścia w pielęgnacji skóry i znajdź najlepsze dla siebie

Poznaj trzy podejścia w pielęgnacji skóry i znajdź najlepsze dla siebie

Urolog – wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą

Urolog – wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą

Jak pozbyć się niedoskonałości na twarzy? Sprawdzone sposoby i składniki na zaskórniki

Jak pozbyć się niedoskonałości na twarzy? Sprawdzone sposoby i składniki na zaskórniki