Jak przygotować grunt pod toaletę przenośną?

Jak przygotować grunt pod toaletę przenośną?

Place budowy oraz wydarzenia plenerowe muszą zapewnić dostęp do kabin WC. Wymaga tego prawo. Przepisy nie wspominają jednak o tym, jak zapewnić stabilny grunt pod sanitariatem. Wypożyczające je osoby mają więc pewną dowolność w tej kwestii. Przyjrzymy się najpopularniejszym, a zarazem najskuteczniejszym rozwiązaniom dotyczącym przygotowania podłoża.

Toalety przenośne we Wrocławiu na terenie piaszczystym

Na plażę można natknąć się nie tylko nad morzem. Także miasta położone w pobliżu dużych rzek cieszą się dostępem do piaszczystego terenu. To idealne miejsce do organizacji imprez lub sezonowych barów z napojami. Wrocław obfituje w tego rodzaju lokale podczas okresu wiosenno-letniego.

Tereny piaszczyste uniemożliwiają stabilizację konstrukcji, ale za to ułatwiają ich formowanie. Wystarczą zwykłe łopaty, aby wyrównać powierzchnię. Wówczas toalety przenośne we Wrocławiu będą trzymać się w pionie tak, jakby stały na utwardzonej ziemi. Przygotowanie gruntu pod większą ilość kabin wymaga już użycia koparki.

Toalety przenośne we Wrocławiu i Krakowie na terenie ziemistym

Bardziej problematyczne są powierzchnie zawierające skały. Nierówności wręcz uniemożliwiają wtedy postawienie obiektu, co wyklucza wynajem toalety przenośnej. Zazwyczaj organizatorzy poszukują wtedy bardziej dogodnego miejsca. A co, jeśli nie ma większego wyboru? Kraków czy Wrocław, pomimo swoich rozmiarów, są jednak ograniczone.

W grę wchodzi więc zaangażowanie ciężkiego sprzętu. Niestety, ale bez koparek się nie obędzie. Tylko one są w stanie pokruszyć skały i umożliwić postawienie toalety przenośnej.

Wynajem toalet przenośnych w Krakowie na wylewkę betonową

Po wyrównaniu terenu można też zastosować materiały utwardzające. Najefektywniejszy z nich to wylewka betonowa. Umieszcza się ją tam, gdzie planowany jest wynajem toalet przenośnych w Krakowie. W tym właśnie mieście cieszy się ona szczególną popularnością.

Należy przy tym pamiętać, że wylewka jest trwała. Zajmuje się więc tym zazwyczaj lokalny urząd. Z kolei wynajem mobilnych WC spoczywa najczęściej na organizatorach imprez.

Platformy na toalety przenośne w Krakowie i Wrocławiu

Ostatnim godnym uwagi sposobem jest wykorzystanie osobnej konstrukcji. Mowa konkretnie o platformie mocowanej na nierównym terenie. Zapewnia ona stabilną powierzchnię, idealną do postawienia toalety przenośnej w Krakowie lub Wrocławiu. Dzięki temu unika się poważniejszej (i kosztownej) ingerencji w grunt.

Platforma ma przy tym pewne wady. Po pierwsze, wymaga znalezienia miejsca będącego w stanie ją pomieścić. Po drugie, droga do kabiny będzie czasem potrzebować schodków, więc nie można umieścić na pomoście toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych lub starszych.

Opisane powyżej trzy rozwiązania wyczerpują listę skutecznych metod zapewnienia toaletom przenośnym stabilnego podłoża. Dzięki nim organizatorzy z Krakowa oraz Wrocławia mogą bez problemu wypożyczyć kabiny na dowolne wydarzenie odbywające się na świeżym powietrzu bądź plac budowy.

Redakcja

Polecane:

Ciemne kuchnie – czym powinny się charakteryzować tego typu wnętrza?

Ciemne kuchnie – czym powinny się charakteryzować tego typu wnętrza?

Beton w architekturze: Elegancja i solidność balustrad betonowych

Beton w architekturze: Elegancja i solidność balustrad betonowych

Jak korzystać z klimatyzacji, aby była najbardziej efektywna

Jak korzystać z klimatyzacji, aby była najbardziej efektywna

Zolta.pl – Twoje Miejsce na Odkrywanie Najnowszych Trendów Wnętrzarskich

Zolta.pl – Twoje Miejsce na Odkrywanie Najnowszych Trendów Wnętrzarskich