Jak uzyskać dostęp do Internetu w telewizorze?

Jak uzyskać dostęp do Internetu w telewizorze?

Nowoczesne telewizory mają wiele funkcji, które ułatwiają korzystanie z rozrywki – asystent głosowy, dostęp do sieci czy najpopularniejszych aplikacji to jedynie niewielka część udogodnień. Dzięki temu możesz wygodnie oglądać seriale na różnych platformach, bez konieczności ciągłego logowania się, przeglądać strony czy słuchać muzyki. Podpowiadamy, jak zapewnić sobie dostęp do sieci, a także co zrobić, jeżeli telewizor nie jest Smart TV.

Internet mobilny w Smart TV

Podłączenie sieci do Smart TV jest bardzo proste. Wystarczy otworzyć ustawienia i wyszukać sieć bezprzewodową. Wybierz interesujący Cię router, a następnie wpisz hasło i poczekaj na parowanie. Następnie sprawdź poprzez dowolną aplikację lub przeglądarkę czy sieć pracuje prawidłowo. Jeżeli nie masz Wi-Fi, to możesz połączyć się ze swoim smartfonem. Jak udostępnić Internet z telefonu na telewizor? Wystarczy znaleźć funkcję hotspot na telefonie, a następnie włączyć opcję udostępniania sieci. Dzięki temu powstanie mobilny router, a Ty możesz wygodnie podłączyć telewizor do sieci. Wiele osób korzysta z takiego rozwiązania na przykład na wyjazdach, kiedy chcą pooglądać wiadomości z kraju czy ulubiony serial. Sparowanie Wi-Fi do telewizora ze smartfonem pozwala również sterować oglądanymi produkcjami – cofać, przyspieszać czy zmieniać filmy bez wstawania z kanapy.

Internet w urządzeniu bez Smart TV

Wiele starszych modeli nie obsługuje technologii Smart TV, dlatego sparowanie z Internetem wymaga zastosowania innych rozwiązań. Możesz przy pomocy kabla HDMI podłączyć urządzenie do komputera lub laptopa z dostępem do sieci. Inną alternatywą jest dekoder, który można połączyć z siecią. Jeszcze innym rozwiązaniem jest przystawka do TV, którą można podłączyć przy pomocy kabla USB lub HDMI. To niewielkie urządzenie działające w systemie Android lub iOS. Wiele z nich pozwala na obsługę głosową (za pomocą asystenta) lub przy pomocy dedykowanego pilota. Dzięki temu obsługa jest łatwiejsza i bardziej intuicyjna. Na stronie https://magazyn.ceneo.pl/ znajdziesz propozycje gadżetów, które pomogą w uzyskaniu dostępu do sieci!

Adapter do telewizora pozwala również uzyskać dostęp do ulubionych platform, jak na przykład HBO MAX, Amazon Prime, Spotify czy Netflix. Wiele z nich obsługuje łączność Wi-Fi 5, dzięki czemu można korzystać z szybkiego Internetu. Taki gadżet umożliwia także bezprzewodowe przesyłanie treści z innych urządzeń, które pracują na systemie Android lub iOS.

Redakcja

Polecane:

Kiedy cudzoziemcom w Polsce potrzebna jest pomoc prawna?

Kiedy cudzoziemcom w Polsce potrzebna jest pomoc prawna?

Wyroby hutnicze – wszechstronne zastosowanie

Wyroby hutnicze – wszechstronne zastosowanie

Taśmy transportujące – najważniejsze zalety i zastosowania

Taśmy transportujące – najważniejsze zalety i zastosowania

Unikalne szaty na specjalne zamówienie – szatyliturgiczne.pl

Unikalne szaty na specjalne zamówienie – szatyliturgiczne.pl