Jakie drewno na meble wybrać?

Jakie drewno na meble wybrać?

Meble drewniane wpisują się nie tylko w klasyczne, ale również w nowoczesne wnętrza. Oczywiście ostateczny charakter domowej lub ogrodowej przestrzeni będzie zależał od tego, jakie drewno na meble wybierzesz. Dużym zainteresowaniem wśród entuzjastów naturalnych rozwiązań cieszy się ostatnio wytrzymałe i estetyczne drewno akacji.

Wyroby z akacji – dlaczego warto?

Drewno akacjowe jest wysoce wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Wykazuje także duży stopień twardości. Dzięki temu może służyć jako surowiec na ogrodzenia, meble ogrodowe, huśtawki i nie tylko. Przy czym niezwykle ważnym aspektem jest wysoka jakość budulca. Dlatego warto zamawiać surowce od zaufanych dostawców, takich jak na przykład Świat Akacji, który specjalizuje się właśnie w drewnie akacjowym.

Zalety akacji nie kończą się na wysokiej trwałości. Drewno to słynie również z interesującej struktury i pięknej kolorystyki. Plastry akacjowe charakteryzują się zazwyczaj brązowo-żółtym kolorem, a słoje drewna są mocno zarysowane. Miłośnicy drewnianych wyrobów mają do wyboru również akację wędzoną w ciemniejszym odcieniu. Tworzone z niej meble prezentują się niezwykle efektownie.

Jakie meble powstają z akacji?

Trudno wymienić wszystkie wyroby, które powstają z drewna akacjowego. Oryginalny akacjowy stół, zagłówek do łóżka, elegancki blat i wyspa kuchenna – to niektóre z popularnych zastosowań tego surowca. Idealnym dopełnieniem tak wyposażonego wnętrza będą różnego rodzaju dekoracje wykonane z akacji. Przykładem są unikalne lampy, wyjątkowe zegary ścienne, nietuzinkowe ramy luster, czy nawet wieszaki.

Jeśli nie wiesz jakie drewno na meble sprawdzi się najlepiej w Twoim ogrodzie, to akacja będzie doskonałym wyborem. Mowa tutaj nie tylko o stołach, ale również ławkach i różnych elementach drewnianej architektury ogrodowej. Przy czym wiele dekoracji, takich jak doniczki, podstawki czy kwietniki, możesz w prosty sposób wykonać samodzielnie. Dzięki temu stworzysz przestrzeń w pełni zgodną z indywidualnymi oczekiwaniami, a Twój ogród będzie naprawdę niepowtarzalny.

Redakcja

Polecane:

Firany z gipiurą – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Firany z gipiurą – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Kabina Walk In w Twojej łazience – sprawdź czy warto!

Kabina Walk In w Twojej łazience – sprawdź czy warto!

Odkurzacz do popiołu: Niezbędne narzędzie w każdym domu z kominkiem

Odkurzacz do popiołu: Niezbędne narzędzie w każdym domu z kominkiem

Systemy alarmowe dla domu i firmy

Systemy alarmowe dla domu i firmy