Masa uszczelniająca – jej zastosowanie w izolacji instalacji elektrycznych

Masa uszczelniająca – jej zastosowanie w izolacji instalacji elektrycznych

Nowoczesne produkty coraz łatwiej dostępne na rynku pozwalają uzyskać połączenie elektryczne w puszce lub mufie kablowej, które jest całkowicie odporne na czynniki zewnętrzne. Klasyczna taśma izolacyjna traci więc na wartości na rzecz takich akcesoriów profesjonalnego elektryka, jakimi są masy uszczelniające. Jak działają i kiedy ich używać?

Nowoczesna masa uszczelniająca – dwuskładnikowe lub jeszcze prostsze w obsłudze

Specjalne masy uszczelniające bazują na wymieszaniu dwóch składników żelu, a otrzymaną kompozycję można wtłoczyć do wnętrza puszki izolacyjnej. W jej środku znajduje się listwa instalacyjna z doprowadzonymi żyłami elektrycznymi, a wtłoczona izolacja nie ma wpływu na przepływ impulsów elektrycznych. Dostępne między innymi dzięki firmie Anticor prostsze rozwiązania to masy uszczelniające w tubie, syntetyczne izolacje od razu gotowe do użycia. Umożliwiają zakończenie izolacji już w kilka minut, w zależności od ilości puszek izolacyjnych i muf kablowych. Produkt nie twardnieje przez cały swój okres użytkowania, dzięki czemu pozwala się łatwo usunąć przy awarii lub przy serwisie okablowania.

Masy uszczelniające – szerokie zastosowanie, przystępna cena

Syntetyczna masa uszczelniająca dostępna w sklepie Anticor posiada Atest Państwowego Zakładu Higieny, gwarancję bezpiecznego składu, bez substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego. Oznacza to, że masę uszczelniającą można stosować w instalacjach podziemnych i zewnętrznych, a także w instalacjach teletechnicznych, przewodów w peszlach i rurach ochronnych. Tak samo można zabezpieczyć przed wodą pod ciśnieniem i wilgocią przepusty kablowe i rurowe w podziemnych częściach budynków. Dodatkowo masy uszczelniające zapewniają ochronę antykorozyjną i spowalniają zużycie się przewodów i kabli. Syntetyczne masy uszczelniające wyróżniają się wysoką przyczepnością do różnego typu powierzchni: metalowych, betonowych, wykonanych z tworzyw sztucznych.

Zalety mas uszczelniających w tubie

Masy uszczelniające od Anticor są proste do stosowania – lejek na końcu puszki pozwala wtłoczyć masę do środka puszki izolacyjnej, bez naruszania jej powierzchni. W ten sposób najłatwiej uzyskać szczelność puszki, która jest położona pod ziemią lub w pomieszczeniach narażonych na działanie substancji chemicznych lub wilgoci. Warto pamiętać, że masy uszczelniające mogą też posłużyć do uszczelniania połączeń mufowych. Uniwersalność i niezawodność mas uszczelniających sprawiła, że trudno sobie bez nich obecnie wyobrazić wykończenie instalacji elektrycznych.

Redakcja

Polecane:

Jak dbać o drewniane drzwi zewnętrzne?

Jak dbać o drewniane drzwi zewnętrzne?

Ciemne kuchnie – czym powinny się charakteryzować tego typu wnętrza?

Ciemne kuchnie – czym powinny się charakteryzować tego typu wnętrza?

Beton w architekturze: Elegancja i solidność balustrad betonowych

Beton w architekturze: Elegancja i solidność balustrad betonowych

Jak korzystać z klimatyzacji, aby była najbardziej efektywna

Jak korzystać z klimatyzacji, aby była najbardziej efektywna