Opony wielosezonowe – czy warto w nie inwestować?

Opony wielosezonowe – czy warto w nie inwestować?

Zakup opon letnich i zimowych to spory wydatek związany nie tylko z nabyciem produktu, ale też ich regularną wymianą co sezon. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup taniego ogumienia całorocznego. Sprawdź, czy warto w nie zainwestować.

Czym charakteryzują się opony wielosezonowe?

Całoroczne opony, zwane też uniwersalnymi lub wielosezonowymi, stanowią alternatywę dla ogumienia letniego i zimowego. Można na nich jeździć o każdej porze roku, bez konieczności wymiany. To polecane rozwiązanie zwłaszcza dla kierowców, którzy w ciągu roku pokonują średnio 5-6 tysięcy kilometrów i jeżdżą głównie w mieście. Tanie ogumienie wielosezonowe jest też polecane dla osób, które unikają jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

W przypadku kierowców pokonujących przez cały rok znacznie większe odległości, podróżujących niezależnie od warunków pogodowych i preferujących bardziej dynamiczną jazdę, lepszym wyborem są modele sezonowe. Zapewniają one bardziej komfortową jazdę w mieście i poza nim. Mają krótszą drogę hamowania i dają większe poczucie bezpieczeństwa.

Dlaczego warto zainwestować w tanie opony całoroczne?

Niedrogie opony wielosezonowe to atrakcyjna cenowo i jakościowo alternatywa dla ogumienia sezonowego. Zapewniają przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Możesz na nich jeździć przez cały rok, o każdej porze. Nie musisz umawiać się na ich wymianę w serwisie przed sezonem letnim, a następnie zimowym, przez co oszczędzasz sporo czasu.

Jeżdżąc na ogumieniu letnim i zimowym, najpierw płacisz za każdy kupowany komplet kół, a następnie za ich systematyczną wymianę przed danym sezonem. Tanie opony wielosezonowe to jednorazowy wydatek – jedynie raz płacisz za zakup produktu i jego montaż, aby następnie bezproblemowo cieszyć się jazdą przez kilka sezonów. Zakładając, że wielosezonowe ogumienie będziesz użytkować przez 3 lata, unikniesz aż 6 wymian. Dzięki temu zaoszczędzisz od około 600 do nawet 1200-1300 złotych, w zależności od kosztów usługi w wybranym serwisie.

Wybierając tanie opony całoroczne, nie musisz się też martwić o przechowywanie drugiego kompletu, jak ma to miejsce w przypadku ogumienia sezonowego. Nie każdy właściciel ma garaż czy piwnicę, w której mógłby je schować, a ich składowanie w warsztacie wulkanizacyjnym albo serwisie samochodowym kosztuje.

Wielosezonowe, tanie opony poradzą sobie znakomicie w każdych warunkach atmosferycznych. Nie musisz się obawiać, że pogoda zaskoczy Cię deszczem albo śniegiem. Dzięki ogumieniu całorocznemu będziesz przygotowany na każdą sytuację na drodze.

Jakie opony całoroczne wybrać?

Poszukując odpowiedniego taniego ogumienia całorocznego do samochodu, zapoznaj się z wynikami testów przeprowadzonych przez organizacje i magazyny motoryzacyjne, takie jak Auto Zeitung, Auto Bild albo ADAC. To pozwoli Ci wybrać kilka modeli o najlepszych parametrach, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Sprawdź też klasyfikację i ceny produktów. Całoroczne ogumienie można podzielić na trzy klasy: ekonomiczną, średnią i premium. Podział zależy od kosztu, producenta, materiałów użytych do produkcji oraz zaawansowania technologicznego.

Redakcja

Polecane:

Jak Przyspieszyć Proces Odbioru Samochodu w Wypożyczalni na Lotnisku?

Jak Przyspieszyć Proces Odbioru Samochodu w Wypożyczalni na Lotnisku?

Ile kosztuje pierwsze ubezpieczenie samochodu?

Ile kosztuje pierwsze ubezpieczenie samochodu?

Czym wyróżniają się najlepsze skupy aut: Kluczowe cechy, na które warto zwrócić uwagę

Czym wyróżniają się najlepsze skupy aut: Kluczowe cechy, na które warto zwrócić uwagę

Opel i jego wnętrze – Jak wybrać idealne dywaniki samochodowe?

Opel i jego wnętrze – Jak wybrać idealne dywaniki samochodowe?