Pielęgnacja skóry z niedoskonałościami – jak powinna wyglądać?

Pielęgnacja skóry z niedoskonałościami – jak powinna wyglądać?

Wiele osób zmaga się z niedoskonałościami występującymi na skórze twarzy, które dodatkowo są przyczyną wielu kompleksów. Nie oznacza to jednak, że nic z tym nie można zrobić. Przede wszystkim trzeba pamiętać jak ważna jest właściwa pielęgnacja, ale i zdrowy styl życia.

Jak właściwie pielęgnować skórę?

Wyobraźcie sobie, że nawet 2 miliardy osób na całym świecie zmaga się z problemami skórnymi. Na pewno bardzo ważna jest pielęgnacja skóry, którą należy rozpocząć od oczyszczania. Wbrew pozorom nie trzeba wcale stosować dużej ilości kosmetyków. Ważny natomiast jest ich skład. Jest jeden produkt, który wyróżnia się skutecznym działaniem i delikatną formułą, a jest to oczywiście płyn micelarny. Należy go stosować nie tylko do demakijażu, ale też po to, by usunąć sebum czy inne zanieczyszczenia, pochodzące choćby z powietrza. Płyn micelarny zawiera micele, które dogłębnie wnikają w strukturę skóry, a przy tym jej nie podrażniają. Tego kosmetyku warto używać zaraz po przebudzeniu się. Kolejnym ważnym produktem jest żel z dodatkiem niacynamidu, który reguluje poziom wydzielania sebum, ale też zmniejsza widoczność porów. W efekcie niedoskonałości jest zdecydowanie mniej. Możecie także stosować żel z dodatkiem aloesu, który ma właściwości przeciwzapalne. Częścią codziennej pielęgnacji powinien być ponadto krem, koniecznie z wysokim filtrem UV. Oczywiście musimy także wspomnieć o serum. Należy je stosować przez kremem. Dzięki temu można uzyskać jeszcze lepszy efekt. Więcej rad, dotyczących choćby pielęgnacji skóry, znajdziecie na stronie: https://ohmyface.pl/.

Zdrowy styl życia – o tym musicie pamiętać!

Na kondycję skóry wpływa nie tylko sposób jej pielęgnacji, ale też styl życia. Niewątpliwie nadmiar stresu ma destrukcyjne działanie nie tylko na układ nerwowy, ale też na wygląd skóry. Gdy żyje się w ciągłym stresie, skóra staje się matowa i szara, a zmarszczki są bardziej widoczne. Podobne działanie ma nieprawidłowa dieta. Pomyślcie tylko, że jedzenie śmieciowe, ale i to garmażeryjne jest pełne konserwantów, a do tego ma mało składników odżywczych. W efekcie na skórze pojawiają się krosty czy dochodzi do zatkania porów, a do tego może wystąpić także niedobór witamin, który jest bardzo groźny. Zatem czas na zmiany. Przede wszystkim należy całkowicie zrezygnować z jedzenia śmieciowego, warto natomiast wprowadzić duże ilości świeżych warzyw. Tłuste mięso zamieniamy na ryby morskie, które są świetnym źródłem kwasów Omega-3. Ponadto codziennie należy wypijać przynajmniej 2 litry wody. Ale to nadal nie wszystko. Trzeba także ograniczyć stres bądź nauczyć się z nim walczyć, a jest to możliwe dzięki aktywności fizycznej. Rzeczywiście ruch i wysiłek osłabiają reakcję stresową organizmu i poprawiają nastrój. Regularne ćwiczenia przeciwdziałają efektom nie tylko przewlekłego stresu, ale i tego nagłego.

Zyskaj pomoc i pomagaj, czyli kampania Skin Life Changers

Marka La Roche-Posay przygotowała specjalną kampanię, która jest zgodna z misją jaką marka propaguje i niesie. Otóż w kampanii zwrócona jest uwaga jak problemy skórne wpływają na samopoczucie. Skin Life Changers ma nieść pomoc każdemu, kto tego potrzebuje. Można przeczytać historię zmagań się z problemami skórnymi wielu osób, ale też samemu podzielić się swoją historią. Wszystko to ma na celu sprawić, że poczujecie się pewniejsi siebie i wreszcie pokochacie się za to, kim jesteście. Niewątpliwie warto dołączyć do kampanii, szczególnie że porusza ona tak ważne problemy.

Redaktor Naczelny

Polecane:

Leczenie kanałowe Toruń – po czym poznać, że leczenie jest niezbędne?

Leczenie kanałowe Toruń – po czym poznać, że leczenie jest niezbędne?

Jak pielęgnować skórę na wyjazdach?

Jak pielęgnować skórę na wyjazdach?

Poznaj trzy podejścia w pielęgnacji skóry i znajdź najlepsze dla siebie

Poznaj trzy podejścia w pielęgnacji skóry i znajdź najlepsze dla siebie

Urolog – wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą

Urolog – wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą