Piły akumulatorowe stihl – Jaki model wybrać?

Piły akumulatorowe stihl – Jaki model wybrać?

Piła akumulatorowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują mobilnego urządzenia do porządkowania ogrodu i działki. Można ją wykorzystać do pielęgnacji drzew i krzewów, przycinania gałęzi, ścinania i okrzesywania małych i średnich drzew, a – decydując się na profesjonalne narzędzia akumulatorowe – również i na okazjonalne przecinanie pni, powalonych przez wiatr i upływ czasu. W krótkim poradniku zebraliśmy najbardziej popularne modele pił akumulatorowych marki STIHL, by nieco ułatwić wybór niezdecydowanym inwestorom.

Zalety pilarek akumulatorowych STIHL

Pilarka akumulatorowa STIHL to produkt, obecny na rynku już od wielu lat i cieszący się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, bo urządzenia STIHL to gwarancja niezawodności i wydajności oraz duża żywotność, przekładająca się na satysfakcję z zakupu. Takie urządzenia wykorzystywane są amatorsko, choć niejednokrotnie znajdują one również zastosowanie w bardziej profesjonalnych pracach. Sprzyjają temu zarówno nowoczesne technologie, jak i wysoki komfort użytkowania. Wśród największych zalet produktu, jakim jest pilarka akumulatorowa STIHL, wymienia się najczęściej:

  • wysoką wydajność cięcia,
  • maksymalnie ułatwioną konserwację i czyszczenie,
  • łatwość w obsłudze,
  • system antywibracyjny,
  • ergonomiczny kształt i lekkość, pozwalająca na odciążenie mięśni i stawów,
  • możliwość pracy w pomieszczeniach oraz na terenach wymagających zachowania ciszy, bez konieczności stosowania akcesoriów, mających na celu ochronę słuchu.

Jeśli nie wiesz, na które urządzenie marki STIHL się zdecydować, przygotowaliśmy kilka propozycji, które z pewnością sprawdzą się jako obowiązkowy element wyposażenia standardowego gospodarstwa domowego.

pilarka akumulatorowa Stihl

Pilarka akumulatorowa Stihl MSA 70 C-B – urządzenie z akumulatorem i ładowarką

Ta piła akumulatorowa to rozwiązanie, polecane osobom okazjonalnie pielęgnującym przydomowe działki, ogrody i sady, choć model ten znajduje zastosowanie również w drobnych pracach rzemieślniczych. Taką akumulatorową pilarkę łańcuchową możesz wykorzystać zarówno do zajęć, wykonywanych w pomieszczeniach, jak i w pracy na terenach wymagających zachowania ciszy.

Model wyposażony został w akumulator AK 30 i ładowarkę AL 101. Długość prowadnicy wynosi tutaj 30 cm, co zapewnia komfort pracy i dużą precyzję cięcia. Na szczególną uwagę zasługuje również dźwignia obsługi, wyposażona w funkcję potencjometru. Dzięki niej użytkownik może w łatwy sposób wyregulować prędkość obrotową pilarki STIHL.

Stihl piła akumulatorowa

Pilarka akumulatorowa Stihl MSA 161 T – komfort i precyzja cięcia

Takie pilarki są przeznaczone i polecane do pracy na terenach, na których należy zachować ciszę. W tym modelu firmy STIHL na uwagę zasługuje stosunkowo duża moc silnika oraz zwiększona prędkość łańcucha. Wszystko to sprawia, że pilarka akumulatorowa może być wykorzystywana do prac, wymagających dużej precyzji, gwarantując jednocześnie wysoki komfort użytkowania.

W pile zastosowany został m.in. silnik elektryczny EC, wydłużający żywotność akumulatora nawet o 70%. O bezpieczeństwo użytkownika zadba z kolei dodatkowy hamulec QuickStop, zaś komfort pracy zagwarantuje boczny przycisk blokady. Wbrew pozorom, taka piła akumulatorowa jest również łatwa w obsłudze, dzięki czemu doskonale poradzą sobie z nią również amatorzy przydomowych obowiązków.

Pilarka akumulatorowa Stihl MSA 60 C-B – mobilne narzędzie dla wymagających

Pilarka akumulatorowa MSA 60 C-B STIHL to rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników. Zestaw z podwójnym akumulatorem AK 20 i ładowarką AL 101 to doskonałe propozycja dla tych, których nie satysfakcjonują niskiej jakości produkty i tymczasowe rozwiązania. Produkty z tej grupy to pilarki akumulatorowe do pielęgnacji drzew przeznaczone do pracy w terenach, wymagających ciszy.

Model MSA 60 C-B to pilarka akumulatorowa o większej mocy, a dzięki dwóm akumulatorom użytkownik nie musi przerywać pracy na czas ładowania. Sporym atutem, który posiada ta wyjątkowa piła akumulatorowa łańcuchowa, będzie z pewnością uchwyt obsługowy z potencjometrem, ale również i błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej. Przednie i tylne uchwyty zapewniają wygodną oburęczną obsługę, którą ułatwia dodatkowo przeźroczysty zbiornik oleju, umożliwiający regularną kontrolę jego stanu. Tutaj znajdziesz więcej informacji o urządzeniu, jakim jest piła akumulatorowa STIHL oraz obejrzysz inne modele, wybierane najczęściej przez inwestorów: https://myjki.eu/450-pilarki-akumulatorowe.

Redakcja

Polecane:

Odsłaniając cuda tynku gipsowego: Kompleksowy przewodnik po jego zaletach i zastosowaniach

Odsłaniając cuda tynku gipsowego: Kompleksowy przewodnik po jego zaletach i zastosowaniach

Czemu tak wiele mówi się o prawidłowej impregnacji?

Czemu tak wiele mówi się o prawidłowej impregnacji?

Nowoczesne rozwiązania w technice grzewczej w 2024 roku!

Nowoczesne rozwiązania w technice grzewczej w 2024 roku!

Montaż Basenu – Wszystko co Musisz Wiedzieć

Montaż Basenu – Wszystko co Musisz Wiedzieć