Radiofrekwencja mikroigłowa – nieinwazyjny lifting twarzy
Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.
Medycyna estetyczna dostarcza coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających zachowanie nienagannego wyglądu. Jedną z takich propozycji jest radiofrekwencja mikroigłowa, czyli unikatowa kombinacja nakłuwania skóry i podgrzewania jej głębszych warstw przy pomocy fali radiowej. I właśnie o RF mikroigłowej porozmawiamy z ekspertem Kliniki Neonia z Krakowa.
– Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjna metoda odmładzania i upiększania skóry. Jakie dokładnie jest zastosowanie zabiegu?
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg łączący w sobie dwa niezwykle istotne mechanizmy działania. Z jednej strony – generujemy kontrolowane mikrouszkodzenia skóry na drodze jej nakłuwania. Jednocześnie igiełki emitują falę radiową, co pozwala na podgrzanie skóry właściwej i wywołanie pożądanego efektu termicznego. Takie dwutorowe działanie na skórę pozwala kompleksowo poprawić jej strukturę. Dzięki pobudzeniu syntezy włókien kolagenowych, a także skróceniu i wzmocnieniu już obecnego w skórze kolagenu, bez trudu można uzyskać efekt zagęszczenia struktury skóry i jej uelastycznienia. Ponadto możliwe jest wygładzenie zmarszczek, bruzd, blizn i rozstępów. Nie każdy wie, że zabieg umożliwia także skuteczne zamykanie naczynek.
– Na pewno każdą osobę, która planuje poddać się radiofrekwencji zainteresują dwie kwestie. Po pierwsze – czy zabieg jest bolesny? A po drugie – jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu?
Radiofrekwencja uznawana jest za małoinwazyjny zabieg. Oznacza to, że nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Dzięki precyzyjnemu kontrolowaniu głębokości nakłuć oraz wywołanego przez falę radiową efektu termicznego, skóra bardzo sprawnie się goi. Kolejnym istotnym udogodnieniem jest system , umożliwiający płynne wprowadzanie igieł w głąb skóry. Redukuje to powstanie podrażnień skóry. Jedynie na kilka godzin po zabiegu widoczne może być zaczerwienienie. Zabieg nie wymaga zatem dłuższej rekonwalescencji i nie wyklucza z codziennej aktywności. A jeśli chodzi o bolesność towarzyszącą zabiegowi – wystarczy znieczulić skórę kremem, aby zredukować ewentualny niewielki dyskomfort towarzyszący zabiegowi.
– Komu dedykowany jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej? Wygląda na to, że jest to zabieg, który wykonać mogą zarówno osoby młode, jak i te z wyraźnymi oznakami starzenia?
Rzeczywiście, radiofrekwencja wyróżnia się ogromną uniwersalnością, co idzie w parze z możliwością wykonywania zabiegu w bardzo zróżnicowanej grupie wiekowej. Osoby młode decydują się na zabieg, aby usunąć blizny potrądzikowe, rozstępy, drobne zmarszczki czy pękające naczynka. Z kolei osoby bardziej dojrzałe poddają się zabiegowi w celu ujędrnienia skóry, zlikwidowania worków i cieni pod oczami, wygładzenia zmarszczek i poprawy owalu twarzy. Ponadto radiofrekwencja doskonale sprawdza się jako procedura pozwalająca zredukować widoczność blizn pourazowych, pooperacyjnych czy pooparzeniowych.
– Nie pozostaje zatem nic innego, jak udać się do gabinetu medycyny estetycznej na zabieg nieinwazyjnego liftingu twarzy.
Zalecałabym ostrożność podczas wyboru miejsca, w którym ma być wykonany zabieg. Technologia radiofrekwencji mikroigłowej znana jest nie od dziś, ale dopiero niedawno wprowadzono liczne udoskonalenia aparatury. Radykalnie zwiększają one skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Dlatego najkorzystniej jest dla pacjenta zadać sobie nieco trudu i znaleźć taki gabinet, który dysponuje najnowocześniejszą aparaturą. Taką kliniką jest właśnie Neonia – medycyna estetyczna Kraków
– Czy jeden zabieg jest wystarczający aby uzyskać zadowalające efekty?
Zdecydowana większość zabiegów medycyny estetycznej wymaga wykonania serii zabiegów. Nie inaczej jest w przypadku radiofrekwencji mikroigłowej. Faktem jest, że już jednorazowe wykonanie procedury przynosi zauważalną poprawę kondycji skóry. Jednak dopiero wykonanie serii 3-4 zabiegów, powtarzanych co miesiąc pozwala na zmaksymalizowanie efektu. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest bardziej napięta, co wynika z podgrzania i skrócenia włókien kolagenowych. Z kolei efekt zauważalny kilka tygodniu po zabiegu wynika z syntezy nowego kolagenu. Wówczas skóra staje się grubsza, wzmocniona i wygładzona, ujednoliceniu ulega jej struktura i koloryt.