Równowaga PEH – jak wybrać zestaw kosmetyków do włosów?

Równowaga PEH – jak wybrać zestaw kosmetyków do włosów?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Równowaga PEH to pojęcie skrywające w sobie całą tajemnicę pięknych oraz zdrowych włosów. Odpowiedni balans jest podstawą świadomej pielęgnacji, dzięki której nawet kosmyki w złym stanie zaczną zachwycać swoją kondycją.

Skuteczna pielęgnacja włosów

Jeżeli celem jest regeneracja zniszczonych kosmyków, ludzie często decydują się na kupno horrendalnie drogich produktów kosmetycznych, które jednakże nie przynoszą poprawy, a ponadto zadowalających efektów. Jednakże najprostsze rozwiązania w wielu przypadkach okazują się najlepsze. Z tego powodu dobrze będzie zacząć od podstaw. Najlepiej jest rozpoznać typ swych włosów, a tym samym poznać potrzeby, których zaspokojenie jest podstawą w celu uzyskania zdrowia oraz pięknego wyglądu kosmyków. Składniki, które sprowadzają się do skrótu PEH, powinny przede wszystkim stać się podstawą w pielęgnacji owłosienia.

Pojęcie równowagi PEH

Okazuje się, że pojęcie równowagi jest jednakże bardzo indywidualną kwestią. Z tego powodu u każdej osoby balans między P-E-H będzie inny, co jest bardzo istotne. Nie ma jednej i uniwersalnej recepty, która pasuje do każdego człowieka. W sklepach internetowych oraz stacjonarnych można jednak zakupić dość uniwersalny zestaw kosmetyków do włosów. Dzięki niemu można uzyskać równowagę PEH.

Zachowanie równowagi PEH

W czasie, kiedy w przypadku jednej grupy włosów pożądane są substancje z grupy E, innym typom kosmyków mogą zdecydowanie zaszkodzić. Jeżeli jedne uwielbiają proteiny, inne mogą ich totalnie nie znosić. Z tego powodu najistotniejsza jest wnikliwa obserwacja kosmyków, żeby dowiedzieć się o tym, jak reagują na konkretne składniki. Z reguły jednakże składniki z grup P, a także H wzajemnie równoważą swe działanie.

Składniki z grupy E

Warto wiedzieć, że składniki z grupy E są dopełnieniem wyżej wymienionych składników. Co więcej, PEH są kluczowymi dla włosów składnikami. Trzeba jednak zachować umiar, który musi bazować na wiedzy oraz szczegółowym poznaniu własnych kosmyków. Istotne są ich problemy, a także potrzeby. W ten sposób możliwe jest określenie optymalnych proporcji pomiędzy składnikami. Można rozpocząć świadomą kurację pielęgnującą, która jest celem wielu osób.

Sprawdzony zestaw kosmetyków do włosów

Zestaw kosmetyków do włosów można zakupić w relatywnie niskiej cenie. Jeżeli celem jest zachowanie równowagi PEH, warto postawić na produkty bogaty w białka. Są one z reguły wskazane w przypadku włosów wysokoporowatych. Ich działanie jest regenerujące oraz odbudowujące. Takie kosmetyki z pewnością poprawią kondycję kosmyków bardzo zniszczonych, poddawanych częstej koloryzacji oraz stylizacji.

Substancje mleczne, roślinne oraz jedwabne

Najbardziej znane są substancje odbudowujące stosowane w kosmetykach do włosów. Mowa tutaj o substancjach mlecznych, jedwabnych, roślinnych, a także o kreatynie czy kolagenie. Kosmetyki bogate w nie trzeba stosować rozsądnie. Jest tak, ponieważ bardzo łatwo można je przedawkować. Przede wszystkim nie można ich stosować zbyt często. W zależności od wyjściowej kondycji kosmyków najlepiej to robić raz bądź dwa razy na dwa tygodnie. Włączając je do pielęgnacji, nie można zapomnieć o wcześniejszym nawilżaniu substancjami z grupy H, co powinno być priorytetem.

Redakcja

Polecane:

Leczenie kanałowe Toruń – po czym poznać, że leczenie jest niezbędne?

Leczenie kanałowe Toruń – po czym poznać, że leczenie jest niezbędne?

Jak pielęgnować skórę na wyjazdach?

Jak pielęgnować skórę na wyjazdach?

Poznaj trzy podejścia w pielęgnacji skóry i znajdź najlepsze dla siebie

Poznaj trzy podejścia w pielęgnacji skóry i znajdź najlepsze dla siebie

Urolog – wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą

Urolog – wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą