Skuteczne metody leczenia boreliozy

Skuteczne metody leczenia boreliozy

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Borelioza to choroba bakteryjna wywołana przez bakterię Borrelia burgdorferi. Jest przenoszona na ludzi przez kleszcze. Objawy obejmują najczęściej: wysypkę skórną, gorączkę, bóle głowy i bóle mięśni. Bakterie wywołujące boreliozę są trudne do zabicia, ponieważ są w stanie ukryć się w tkankach i narządach ciała. To czyni je bardzo odpornymi na antybiotyki. Leczenie boreliozy należy rozpocząć jak najszybciej, aby zapobiec powikłaniom i trwałym uszkodzeniom w organizmie.

Jak wygląda leczenie boreliozy?

W Polsce jest coraz więcej miejsc, które specjalizują się w leczeniu boreliozy. Nowoczesne kliniki, w których pracują świetni, doświadczeni lekarze oferują innowacyjne metody, dzięki którym wielu pacjentów szybko wraca do zdrowiu. Plan leczenia jest dobierany przez lekarza indywidualnie. Poprzedzony jest bardzo szczegółową konsultacją, na której lekarz chce się dowiedzieć, jakie objawy występują u pacjenta, jakie ma on wyniki badań, jak jest jego ogólne samopoczucie, jaki tryb życia prowadzi itp. Dzięki tej wiedzy i po otrzymaniu dokładnych wyników badań pacjenta specjalista opracowuje skuteczny plan leczenia. Może on obejmować między innymi: leczenie antybiotykami, innowacyjną metodę leczenia – biorezonans komórkowy, leczenie kroplówkami witaminowymi itp.

Antybiotykoterapia

Leczenie boreliozy antybiotykami łagodzi objawy choroby i zapobiega powikłaniom poprzez zabijanie bakterii. Antybiotyki są głównym sposobem leczenia boreliozy. Początkowo antybiotyki przyjmuje się doustnie, później podaje się je również dożylnie. Doustne antybiotyki działają tylko przez krótki czas, zanim organizm stanie się na nie odporny. Jeśli infekcja wywołana przez bakterie nie jest leczona, może rozprzestrzenić się na inne części ciała i spowodować poważne szkody w organizmie. Infekcja może również uszkodzić otaczającą tkankę i doprowadzić do trwałego kalectwa, a nawet śmierci.
Wielu pacjentów po czasie stosowania antybiotykoterapii chce zmienić metodę leczenia. Czują się oni osłabieni, narzekają na spadek odporności, złe samopoczucie, bóle żołądka.

Biorezonans Częstochowa – czym charakteryzuje się ta metoda?

W nowoczesnych klinikach w Polsce można leczyć boreliozę biorezonansem komórkowym. Metoda ta polega na tym, że przez ciało pacjenta przepuszczane są niewielki dawki prądu, które mają zniszczyć zaatakowane przez bakterię komórki. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Trwa zaledwie kilka minut. Pacjent niekiedy odczuwa niewielkie mrowienie w kończynach, a nawet drgawki.

Redakcja

Polecane:

Jak pielęgnować skórę na wyjazdach?

Jak pielęgnować skórę na wyjazdach?

Poznaj trzy podejścia w pielęgnacji skóry i znajdź najlepsze dla siebie

Poznaj trzy podejścia w pielęgnacji skóry i znajdź najlepsze dla siebie

Urolog – wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą

Urolog – wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą

Jak pozbyć się niedoskonałości na twarzy? Sprawdzone sposoby i składniki na zaskórniki

Jak pozbyć się niedoskonałości na twarzy? Sprawdzone sposoby i składniki na zaskórniki