Ścianka z luksferów jako część kabiny prysznicowej

Ścianka z luksferów jako część kabiny prysznicowej

Współczesna łazienka różni się znacznie od pomieszczenia, które znajdowało się w domach Polaków kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Metamorfozę przeszedł nie tylko ogólny wygląd tego pomieszczenia, ale i jego funkcjonalność. We współczesnej łazience wszystkie elementy wyposażenia powinny spełniać kilka funkcji.

Powinny być nie tylko designerskie, użyteczne, a także i pozwalające zmniejszyć zużycie wody czy energii. Nie bez znaczenia są też elementy wyposażenia, które sprawiają, że nasza łazienka jest jedyna i niepowtarzalna, a do tego optycznie większa! Z tego właśnie względu coraz częściej w strefie prysznica zamiast zwykłej ścianki znajduje się taka wykonana z luksferów.

Projektanci podkreślają, że tego typu ścianki są prawdziwym hitem wnętrzarskim ostatnich sezonów. Chcesz dowiedzieć się w jakich łazienkach ścianka ta sprawdzi się idealnie oraz jaki jest jej koszt – jeśli tak zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem!

nowoczesna łazienka

Szklane pustaki, luksfery – hit czy kit?

Tak naprawdę luksfery we wnętrzach nie są niczym nowym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Już wtedy wzbudzały mnóstwo emocji. Po kilku latach świetności luksfery ustąpiły miejsca prostym, minimalistycznym ściankom. Dziś obserwujemy ich wielki powrót, nie są to jednak te same szklane pustaki, a taki w odświeżonej wersji.

Zobacz więcej aranżacji z wykorzystaniem luksfer na www.lazienkiabc.pl

Współczesne luksfery nie muszą kojarzyć się nam z butelkową zielenią. Obecnie na rynku dostępne są one w praktycznie każdej wersji kolorystycznej, z tego względu dopasować je można do praktycznie każdej aranżacji.

Zalety luksferów w łazience

Projektanci wnętrz podkreślają, że dzięki luksferom przede wszystkim można optycznie powiększyć przestrzeń. Luksfery, które przepuszczają światło rozświetlają wnętrze. Strefa prysznica, dzięki nim nie jest wyraźnie podzielona, jak ma to miejsce wtedy, gdy ściana jest wykonana z płyt kartonowo-gipsowych.

Warto zauważyć także, że to rozwiązanie to nie tylko względy estetyczne, ale także i praktyczne! Ściankę ze szklanych pustaków jest niezwykle łatwo wyczyścić, tak samo jak zwykłe szkło. Zanieczyszczenia, osady z mydła wystarczy przepłukać wodą. Istotne jest także to, że luksfery ze względu na to, jak zostały wykonane są materiałem trwałym i odpornym.

W jakich łazienkach luksfery się nie sprawdzą?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy ścianki z luksferów posiadają wiele zalet, jednak okazuje się, że nie jest to dobre rozwiązanie do każdej łazienki. Luksfery są materiałem, którego nie można przyciąć, z tego względu sprawdzą się tylko w pomieszczeniach, w których nie będzie takiej konieczności. Nie są dobrym rozwiązaniem w łazienkach o nietypowym kształcie czy krzywych ścianach.

Oczywiście różnice w poziomie można starać się wyrównać np grubszą fugą, jednak efekt wizualny jest wtedy daleki od idealnego. Chcąc mieć ściankę z luksferów warto pamiętać także o tym, że ścianka, która ma mieć powyżej 2m kwadratowych powinna posiadać zbrojenie.

Redakcja

Polecane:

Ciemne kuchnie – czym powinny się charakteryzować tego typu wnętrza?

Ciemne kuchnie – czym powinny się charakteryzować tego typu wnętrza?

Beton w architekturze: Elegancja i solidność balustrad betonowych

Beton w architekturze: Elegancja i solidność balustrad betonowych

Jak korzystać z klimatyzacji, aby była najbardziej efektywna

Jak korzystać z klimatyzacji, aby była najbardziej efektywna

Zolta.pl – Twoje Miejsce na Odkrywanie Najnowszych Trendów Wnętrzarskich

Zolta.pl – Twoje Miejsce na Odkrywanie Najnowszych Trendów Wnętrzarskich

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + osiem =